close
متخصص ارتودنسی
ندای بردسکن - 4
loading...

ندای بردسکن

دو هفته نامه ی ندای بردسکن

نشریه خورشید خراسان شماره 122 منتشر شد

مسعود نوري بازدید : 185 پنجشنبه 22 بهمن 1394 نظرات ()

خورشید خراسان

نشریه خورشید خراسان شماره 122 را از لینک زیر می توانید دریافت نمایید:

دانلود نشریه خورشید خراسان شماره  122

جوابیه سوال برانگیز !؟

مسعود نوري بازدید : 239 پنجشنبه 17 دي 1394 نظرات ()

جوابیه سوال برانگیز !؟
نویسنده: محمد قلی پور/ چاپ در شماره 120 نشریه خورشید خراسان(سرمقاله)

به دنبال چاپ خبري مبني بر« توضيح دادستان بردسکن در رابطه با يک پروند زمين خواري» در  نشريه خورشيد خراسان شماره 119 جوابيه اي در يکي از نشريات محلي بردسکن از سوي متولي محترم موقوفه يوسف سلطان چاپ شد که خود اين جوابيه سوالات زيادي در ذهن شهروندان ايجاد کرده است و به نظر مي رسد متولي محترم اين موقوفه که معلوم مي شود خيلي نگران تشويش اذهان عمومي هستند لازم است پاسخ قانع کننده اي براي اين سوالات داشته باشند.
در اين جوابيه به خدمات ارزنده اين موقوفه به شهرستان بردسکن اشاره شده و سوال اينجاست که اولا چه خدمات ارزنده اي تا کنون از ناحيه اين توليت به مردم شهرستان ارائه شده است؟ ثانيا آيا اشاره به اين موضوع در يک جوابيه ي به اصطلاح حقوقي نشانه ي چيست؟ آيا غير از اين است که متولي محترم مي خواهد با ايجاد جو رواني و تبليغاتي مانع رسيدگي آرام به يک دعواي حقوقي شود که خواسته بسياري از شهروندان عزيز مي باشد؟
ثالثا خرج کردن از آبروي حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبري در چه راستايي صورت گرفته است؟
همه به ياد دارند هنگامي که عده اي براي رسيدن به مقاصدي خاص موضوع وقف دانشگاه آزاد اسلامي را طرح نمودند مقام معظم رهبري به صورت شفاف بيان فرمودند: «در پي مأموريت به دو هيئت فقهي و حقوقي براي بررسي عميق و همه جانبه درباره وقف اموال دانشگاه آزاد اسلامي، مجموعه بحث ها و تدقيق در ادله مختلف به اين نتيجه قطعي منتهي شد که وقف مزبور داراي اشکالات اساسي فقهي و حقوقي است از جمله، هم به لحاظ مشروعيت وقف مذکور و هم از جهت صلاحيت هيئت محترم موسس در انشاء اين وقف. همچنان که مشکل اساسي تحقق قبول مقام ذيصلاح نيز مطرح است، بنابراين وقف مزبور از لحاظ فقهي و حقوقي صحيح نيست...»
اتفاقا با توجه به همين نظر معظم له مي توان درباره اصل وقفنامه که در 340 سال قبل حاکم ديار ترشيز، زمين هاي باير را وقف اولاد خود نموده است تشکيک نمود و مدعي العموم، وظيفه ي شرعي و قانوني دارد که نسبت به پيگيري صحت وقفنامه اقدام نمايد. چه بسا که هزاران نفر از مردم شريف بردسکن اقدام مدعي العموم را تحسين نموده و ضروري است به منظور تنوير افکار عمومي  اين پرونده به جديت دنبال شود.
علي رغم اينکه اصل وقف زمين هاي باير توسط شخص حاکم، بر اولاد محل ترديد است ولي پرونده مربوط به موقوفه، بحث جابجايي سند و قف با زمين هاي باير شهري را مورد برسي قرار مي دهد و مي خواهد مشخص کند که مرز زمين هاي اوقافي ، کال گشاد کنار پست برق(بعد از باربري شاهرخ) است يا کال پل کميته امداد.
دغدغه مقام معظم رهبري هم اين بوده است که وقف ها آلوده به شک و ترديد نشود و دغدغه دادستان محترم هم در اين راستا مي باشد.
 همگي اذعان دارند که شخص مدعي العموم بيش از هر کسي به زواياي حقوقي و قانوني سخنان خود اشراف دارد و تذکر حقوقي به دادستان با استناد به اصول قانون اساسي و مواد قانون آئين دادرسي کيفري ، جز اعمال فشار براي عقب نشيني از مواضع قاطع در پيش گرفته شده، نمي تواند چيزي را به ذهن برساند.
بيان شکايت از مدعي العموم آن هم از طريق يک نشريه عمومي جز اعمال فشار بر ضابط دستگاه قضا  چه توجيه ديگري دارد؟ در نظام جمهوري اسلامي که شعار آن آزادي است،  هرکس به حق يا ناحق مي تواند از بالاترين مقامات قضائي و غير قضائي شکايت  نمايد، مهم نتيجه اي است که از اين شکايت حاصل مي گردد و لزومي نداشت آن را از طريق جرايد عمومي منتشر نمود.
همانطور که خود متولي محترم اشاره نمودند، مدعي العموم وظيفه دارد از حق عامه ي مردم دفاع نمايد و چنانچه تشخيص دهد موضوعي از طرف مردم پيگيري مي شود و عدم اطلاع رساني به موقع ممکن است تبعاتي به همراه داشته باشد بايد به موقع اطلاع رساني نموده و اذهان جامعه را آرام نموده و آنها را نسبت به احقاق حق شان مطمئن سازد.
البته برخلاف تصور متولي محترم کساني که در مورد صحت اين وقفنامه سوال دارند عده قليلي نيستند بلکه هر انسان مومن و عاقلي از خود مي پرسد مگر ممکن است حاکم يک ايالت در 340 سال قبل قسمتي از مجموعه تحت حاکميتش را تا ابد وقف فرزندان خود نمايد؟!
متولي گرامي يقين داشته باشند  که با اعلام پيگيري موضوع توسط مدعي العموم نه تنها ذهن مردم فهيم و نجيب اين ديار مشوش نمي شود بلکه آسوده  خاطر مي شوند که کسي هست که با جديت به دنبال احقاق حقوق عامه است.
اکنون که مدعي العموم دارد خواسته مردم را  با جديت پيگيري مي نمايد ، همه وظيفه داريم ضمن حفظ آرامش، پيگير موضوع بوده و به ايشان اطمينان دهيم  که عموم مردم به اجراي قوانين شرعي و مدون دولت جمهوري اسلامي پايبند بوده  و  انتظار دارند قوه ي قضائيه با قاطعيت و جديت به موضوع مذکور که امروزه تبديل به خواست عمومي شهروندان شده رسيدگي نموده و نتيجه را به اطلاع همگان برسانند.

احداث مصلای نماز جمعه ، ادامه مسیر پر پیچ و خم قبلی یا درانداختن طرحی نو؟

مسعود نوري بازدید : 211 پنجشنبه 17 دي 1394 نظرات ()

احداث مصلای نماز جمعه در بردسکن، ادامه مسیر پر پیچ و خم قبلی یا درانداختن طرحی نو؟

نویسنده: یک شهروند / چاپ شده در شماره 120 نشریه خورشید خراسان

صور کنید کسی که مسیری طولانی را با مشقت فراوان طی کرده هنگامی که در اواسط راه می نشیند استراحت کند ،به راهی که رفته می ا ندیشد وبه بقیه راه طولانی مانده نگاهی می اندازد. لحظه ای با خود فکر می کند که آیا مسیر را درست آمده است  یا نه ؟ لحظه ای مردد می شود، می خواهد با خود فکر کند که شاید مسیر را اشتباهی انتخاب کرده است اما وقتی که نگاهی به تاول های کف پایش می اندازد، ابدا نمی تواند تصور این را بکند که شاید مسیر را  اشتباه آمده است و لذا به مسیر ادامه می دهد و... 
اگر بنشینیم و فکر کنیم قضیه مصلی شهرستان بردسکن از آن حکایت هایی است که برای آن هزینه هایی شده است اما این تفکر و ادامه این ساخت وساز نه تنها توجیه ندارد بلکه شاید لازم باشد که بیاییم بنشینیم و بپذیریم که ادامه کار  اشتباه است. داشتن مصلای بزرگ  جهت برگزاری تجمعات بزرگ و عمومی حق ماست و باید وجود داشته باشد اما نه قانون است و نه تبصره و نه فتوی شرعی که باید مصلی و مسجد جامع در کنار هم باشند چه بسیار شهرهایی که مصلی نماز جمعه در جوار مسجد جامع نبوده و نیست نمونه اش تهران و مشهد و کاشمر و...
ساختن مصلی به قیمت بی خانمان کردن دهها شهروند که عمرشان را با خاطرات این منازل  سپری کرده اند در سنی که باید یاریگرشان باشیم چه توجیه منطقی دارد؟
آیا محروم کردن پیر مردان و پیر زنانی که تنها دل خوشی آنها همسایگی با مسجد بوده است و عمرشان را در جوار مسجد بوده اند و از نمازگزاران همیشگی روز جمعه هستند  کار پسندیده ای است؟ اینان در این سن و سال نه توانایی ساخت و ساز دارند و نه  طاقت دوری از مسجد. اینها همان نمازگزارانی هستند که شاید اگر از مسجد دورشان کنیم ، جای خالی آنها در صفوف نماز های جمعه و جماعت خالی شود.
لذا چه اشکالی دارد که تا همین جا که آمده ایم بنشینیم و فکر کنیم به گزینه های دیگری . مثلا تغییر محل مصلی. به طور مثال اگر مصلی در محل قبرستان قدیمی خیابان طالقانی روبروی مزار سید باقر باشد در حالی که زمین رایگان است غصبی نیست مدعی ندارد فضای پارکینگ فراوان دارد داخل شهر هم هست در حاشیه هم هست ساخته شود چه اشکالی دارد.
گزینه دیگر در جوار مزار امام زاده است در کدوغن و  گزینه دیگر مسیر بلوار امامزاده
گزینه دیگر بلوار دانش آموز محل فعلی پنچ شنبه بازار و زیر پل کمیته امداد
گزنیه دیگر در مسیر بهشت رضا  در فضاهایی که متعلق به شهرداری است
گزینه های دیگری هم هست که مثلا در بلوار امام رضا و بلوار شهید مطهری در فضاهای خالی و تغییر کاربری داده نشده و ساخته نشده.
بزرگوارانی که مسئول هستید ...
1-  اگرشما  نسبت به توقف خرید و ساخت پروژه مصلی در محله قدیمی ،گران و مسکونی شهراقدام کنید و جانمایی دیگری داشته باشید که هر چه زودتر شروع به ساخت و ساز نمایید چه اشکالی دارد.
2-  می توانید مکان چند منظوره ای بسازید که در امور دیگری مانند عزادرای روز عاشورا و نیز اجتماعات چند ده هزار نفری مانند نماز عید فطر و عید قربان و مسایلی از قبیل حضور و سخنرانی شخصیت های سیاسی و اجتماعی مانند رییس جمهور و رهبری معظم که امیدواریم بتوانیم روزی میزبان ایشان باشیم و مراسم عمومی هم قابل استفاده باشد    
3- بزرگواران این مکان حتما نباید معماری سنتی و پر هزینه داشته باشد بلکه ساخت یک فضای بزرگ و یک دست بدون غرفه و معماری پرهزینه و گلدسته و آینه کاری وکاشی کاری مشکل را حل می کند
 عزیزان، فضای اطراف مصلی بخاطر نزدیکی به بازار روز به روز گران تر و شلوغ تر می شود و پیشرفت پروژه روز به روز کند تر و سخت تر.
پس بیایید جلوی ساخت این پروژه را که حرکتی لاک پشتی دارد و هزینه بر و صرفا خرید منازل اطراف، میلیارد ها تومان هزینه دارد  را بگیریم . اینکه بگوییم گلدسته های مصلی باید بر ساختمان عظیم بانک ملی خیابان اصلی شهر سایه افکندچه توجیهی دارد؟

تعداد صفحات : 37

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  آیا از نشریه ی ندای بردسکن رضایت دارید؟  عملکردمهندس سلیمانی شهردارقبلی بردسکن چگونه بود؟
  عملكرد جناب آقاي مهدي هنرور شهردار بردسكن را طي دو سال گذشته چگونه ارزيابي مي كنيد؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 147
 • کل نظرات : 81
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 112
 • آی پی امروز : 11
 • آی پی دیروز : 14
 • بازدید امروز : 25
 • باردید دیروز : 27
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 210
 • بازدید ماه : 1,027
 • بازدید سال : 8,629
 • بازدید کلی : 156,286
 • کدهای اختصاصی
  www.bia2bardaskan.ir