close
متخصص ارتودنسی
ندای بردسکن - 11
loading...

ندای بردسکن

دو هفته نامه ی ندای بردسکن

دو شهردار، دو عملكرد و دو طرز تفكر !؟ ( چاپ در نشريه شماره 108 و 109)

مسعود نوري بازدید : 221 یکشنبه 24 اسفند 1393 نظرات ()

دو شهردار، دو عملكرد و دو طرز تفكر !؟

چهارمين نمايشگاه جامع مديريت شهري و دستاوردهاي شهرداري هاي سراسر كشور با حضور بيش از 300 شهرداري در محل دائمي نمايشگاههاي بين المللي تهران از تاريخ 2 لغايت 5 اسفندماه برگزار شد. از منطقه ترشيز شهر هاي كاشمر و شهر آباد براي اولين بار در اين نمايشگاه شركت كردند اما شهرداري بردسكن علي رغم اينكه همه ساله در اين نمايشگاه شركت مي كرد در  يك سنت شكني ، اين فرصت را از دست داد .شهردار بردسكن علت شركت نكردن در اين نمايشگاه را گفته چون رقابت اساسی در این نمایشگاه وجود نداشته و از طرفي 9 ميليون مي بايست اجاره غرفه مي داديم و با هزينه ساخت دكور و اياب و ذهاب ،حدود 40 ميليون هزينه داشت كه تصميم گرفتيم اين مبلغ را صرف امور عمران و آباداني شهرمان كنيم.
در همين زمينه چند نكته قابل تامل به نظر مي رسد. جناب آقاي شهردار !
1- یکی از اهداف نمایشگاه، ایجاد هم افزایی بیشتر بین شهرداری های سراسر کشور می باشد که این نمایشگاه بدلیل گردآوری آنها در یک محدوده زمانی خاص، باعث می شود تا امکان تبادل تجربیات بین شهرداری ها بیشتر شود.
2- با توجه به اینکه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بر اساس شاخص هایی که برای شهرداری تعریف میکند نسبت به ارزیابی آنها در مدت برگزاری نمایشگاه اقدام می نماید، این نمایشگاه فرصت مناسبی بود تا شهرداری ها خود را به استانداردهایی که برای آنها تعریف شده است نزدیک کنند.
3- حضور شرکت ها، سازندگان و کارخانجات که محصولات تولیدی آنها مرتبط با شهرداری ها می باشد، فرصت بسیار مناسبی بود تا شهرداری ها با آخرین تکنولوژیهای روز دنیا آشنا شوند و بی واسطه نسبت به ارزیابی شرکتها و خرید مستقیم از آنها اقدام نمایند.
5- برپایی این نمایشگاه بدلیل وجود تجهیزات موجود در آن برای شهرداریها و استفاده از این امکانات، می تواند جهت تسریع و تسهیل در رسیدن به اهداف برنامه ریزی شده و ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمت رسانی شهروندان موثر باشد.
حضور چند شهرداری ازاستان یزد كه اگر نگوییم بیش از شهردار محترم شهر ما ،حداقل به اندازه ایشان ، دلشان برای سرمایه های مردم می سوزد، نشان دهنده این است که شرکت در این نمایشگاه را نباید ساده لوحانه به حساب صرفه جويي در هزینه گذاشت بلکه نوعی سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شود. حداقل مزیت شرکت در این نمایشگاه آشنایی شهردار و بعضی اعضای شورا ،آشنایی آنها با برنامه ریزی و ارائه برنامه های قابل توجیه برای جذب اعتبارات بود ، آن گاه شاید در سال آینده بهتر می توانستیم سهم منصفانه خود را از اعتبارات، مثلا اعتبارات ماده 180جذب نماییم و وضع مان از سال جاری که در آن جذب اعتبارات توسط  شهرداری کاشمر یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان شد و سهم شهرداری بردسکن فقط350 میلیون تومان ، بهتر می شد.
جناب شهردار! گيريم كه شما نخواستيد 40 ميليون هزينه كنيد ،لااقل مي توانستيد شخصا 500/24 تومان به اتوبوس بدهيد و سري به نمايشگاه مي زديد.آنگاه مي توانستيد مثل بعضي آقايان شهردار پر تلاش و با تجربه شهرهاي همجوار كه سه مورد دستور از وزير و مسئولين ارشد كشوري با اعتبار چندين ميليارد تومان گرفتند شما هم يك مقداري براي شهرمان اعتبار مي گرفتيد.حداقل هيچي كه نمي دادند اجاره غرفه و اياب و ذهاب شما را صد در صد تقبل مي كردند.
هيچي كه نمي دادند لااقل در يك حركت انسان دوستانه، از نزديك يك عرض خداقوتي به شهرداري هاي شهر آباد و كاشمر اعلام مي كرديد تا خستگي و بيدار خوابي هاي چند روزه اشان از بين مي رفت.با وجود اينكه به رسم ادب دعوت نامه هم براي شما ارسال كرده بودند.
تقدير مي كنيم از شهردار محترم كندر ،خليل آباد و انابد كه علي رغم اينكه غرفه نداشتند به تهران رفتند و عرض خدا قوت كردند و كمك ها و اعتبارات خوبي هم براي شهرشان گرفتند. لطفا ميز را رها كنيد ، مردم رئيس نمي خواهند ، خادم مي خواهند!  

داور غیر ورزشی نشريه شماره 108 و 109 نداي بردسكن

مسعود نوري بازدید : 283 یکشنبه 24 اسفند 1393 نظرات ()

داور غیر ورزشی نشريه شماره 108 و 109 نداي بردسكن

کارت زرد  ، کارت قرمز، دست مریزاد !

چند دست مریزاد آخر سالی


با درود بی انتها به کلیه خوانندگان نشریه ندای بردسکن و علاقه مندان  ستون داور  غیرورزشی و تشکر  از خوانندگانی که یک سال دیگر ستون داورغیرورزشی را دنبال نمودند،به داورغیر ورزشی سوژه پیشنهاد کردندو با پیشنهادات و نقدهای منصفانه خود باعث رونق بیشتر این ستون شدند.سال 93 با همه تلخ وشیرینش روزهای آخر خود را سپری می کند و همه در حالی منتظر قدوم بهار و نوروزیم که بالاخره درآخرین ماه سال آسمان با شهر ما مهربان شد وسخاوت مندانه بر کوه و در و دشت بارید و امید را در دل کشاورزان و دامداران و همه مردم زنده کرد.داور غیر ورزشی دراین شماره نشریه که حال و هوایی نوروزی دارد، قصد بالا بردن کارت های زرد و قرمزش را ندارد و صرفا به چند دست مریزاد بسنده می کند:

دست مریزاد اول  به نیکوکاران وخیرین شهرستان

دست مریزاد دوم به فرمانده انتظامی  و مدیرآموزش و پرورش

دست مریزاد آخر به نشریه ندای بردسکن

 

                                                    لطفا ادامه مطلب را كليك كنيد

نشريه شماره 108 و 109 نشريه نداي بردسكن(ويژ ه نوروز)

مسعود نوري بازدید : 262 یکشنبه 24 اسفند 1393 نظرات ()

خورشید خراسان

نشريه شماره 108 و 109 نشريه نداي بردسكن(ويژ ه نوروز) را از لينك زير مي توانيد دريافت كنيد:

دانلود نشريه شماره 108 و 109 نشريه نداي بردسكن(ويژ ه نوروز)

دانلود ويژه نامه شهداي بردسكن

سخني دوستانه با همكارانمان در نشريه نوبهار بردسكن

مسعود نوري بازدید : 386 یکشنبه 03 اسفند 1393 نظرات ()

سخني دوستانه با همكارانمان در نشريه نوبهار

نويسنده : رضا نوري ، مدير مسئول نشريه نداي بردسكن

09153332157

تبريك مي گويم از اينكه در آستانه ششمين ماه فعاليت مطبوعاتي خود هستيد. فعاليت در عرصه مطبوعات علاقه و روحيات خاصي را مي طلبد. رسانه ها  فرهنگ سازند لذا بايد مديراني خود ساخته، سكانداري اين رسالت خطير را عهده دار شوند ، كساني كه از هر نظر الگوي جامعه باشند و محبوب دلها قرار گيرند. امروزه مردم، رسانه ها را به عنوان يك اسوه مي شناسند و به آنها ايمان دارند . مردم پذيرفته اند كه رسانه ها پاك و مطهر و بي نقصند. از آنجا كه رسانه ها با انتقاد سازنده و ارائه راهكار ، مسئوليت هدايت جامعه را بر عهده دارند ، خيلي بايد مراقب حركات و رفتار خود باشند تا خداي نكرده مورد بي اعتمادي واقع نشوند.
رسانه در شهرستان، با  سالها زحمت و مشقت و تجربه به جايگاه مطلوبي رسيده است و پسنديده نيست با حركاتي نسنجيده اين وجهه نيكو خدشه دار شود.بايد بكوشيم خطا نكنيم تا مورد انتقاد قرار نگيريم  و ديگران فرصت سرزنش پيدا نكنند. حركت رسانه حركت بر لبه تيغ است ،كوچكترين اشتباه از ناحيه يك نفر ، حيثيت جامعه مطبوعاتي را به باد مي دهد و آنگاه كه اعتماد مردم را از دست بدهيم ديگر هيچي نداريم. بياييددر اين مقطع كه نظام به رسانه نياز دارد بازوي توانمند نظام باشيم .جا داشت در دهه مبارك فجر به جاي  پرداختن به مسايل حاشيه اي كه باعث خرده گرفتن به رسانه مي شود و شان وجايگاه رسانه را پايين مي آورد با انعكاس خدمات انجام شده و دستاوردهاي نظام ،خستگي را از وجود مسئولان پر تلاش پاك نمود.

تعداد صفحات : 37

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  آیا از نشریه ی ندای بردسکن رضایت دارید؟



  عملکردمهندس سلیمانی شهردارقبلی بردسکن چگونه بود؟




  عملكرد جناب آقاي مهدي هنرور شهردار بردسكن را طي دو سال گذشته چگونه ارزيابي مي كنيد؟




  آمار سایت
 • کل مطالب : 147
 • کل نظرات : 81
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 112
 • آی پی امروز : 12
 • آی پی دیروز : 14
 • بازدید امروز : 43
 • باردید دیروز : 27
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 228
 • بازدید ماه : 1,045
 • بازدید سال : 8,647
 • بازدید کلی : 156,304
 • کدهای اختصاصی
  www.bia2bardaskan.ir